Otázky a odpovědi

Jakou kartu by jste mi doporučili?

Doporučujeme koupit aktivovanou kartu Lycamobile i s kreditem. Vyhnete se tím problémům s dobíjením a aktivací. Sim karta vám přijde již aktivovaná s počátečním kreditem. Jedinou nevýhodou této SIM karty je nižší pokrytí. Pokud se budete pohybovat v méně obydlených oblastech, doporučujeme spíše SIM H2O. Dejte si ale pozor. SIM kartu H20 je možné dobít a aktivovat až na území USA.

Za jak dlouho mi SIM karta příjde?

Sim karty odesíláme nejpozději následující den od připsání platby prostřednictví české pošty. ČP z 90% dodá zásilku druhý den, ale nedá se to zaručit. Pošta má v podmínkách 2-5 pracovních dní.

Pokud na SIM kartu chvátáte, je možné nám zaslat potvrzení o platbě a SIM kartu vám pošleme hned. Dále je také možné vám SIM kartu poslat pomocí kurýrní služby EMS, kde je garantovaná doba dodání do 24 hodin od odeslání.

Jak mohu aktivovat a dobít kredit?

Pokud jste si koupili aktivovanou kartu s kreditem není nutné již nic dělat, pouze strčit kartu do telefonu. V opačném případě je nutné postupovat dle instrukcí na stránkách jednotlivých operátorů

Je součástí SIM karty i kredit?

Ano i ne. Nově máme v nabídce i možnost koupit SIM kartu Lycamobile s počátečním kreditem. Tento kredit za vás koupíme a SIM kartu vám aktivujeme a dobijeme. SIM kartu aktivujeme v den odeslání a tento den vám začíná běžet měsíční lhůta platnosti SIM karty.

Pokud si koupíte kartu bez kreditu tak tarif a kredit si musíte vybrat a dobít na stránkách konkretního operátora. 

K čemu všemu je kredit na SIM kartě?

Kredit na SIM kartě slouží k jednorázové koupi vybraného měsíčního tarifu. Jakmile kartu aktivujeme, tak se všechen kredit automaticky vyčerpá na úhradu měsíčního tarifu. Tudíž máte aktivovaný tarif na měsíc a již žádný kredit.

Kdy začíná běžet měsíční tarif?

Měsíční tarif začíná běžet v den aktivace karty. Pokud si koupíte kartu již s kreditem, tak aktivaci provádíme v den odeslání SIM karty.

Mohu si kartu objednat nyní a aktivaci provést až později?

Ano je to možné. Uveďte prosím do poznámky, že chcete kartu aktivovat až ke konkretnímu datu. V tomto případě nevkládejte SIM kartu do telefonu do doby, než vám jí aktivujeme a potvrdíme že jsme aktivaci provedli.

Jak zaplatit za kredit? 

(Týká se pouze SIM karet bez kreditu) Pokud jste si nekoupili aktivovanou a přednabitou kartu tak kredit je nutné koupit na webové stránce operátora a je možné ho zaplatit platební kartou. Pozor ne všechny české karty operátoři přijímají. Operátor H2O neumožňuje zadat českou platební kartu a kredit je nutné koupit až na území USA v podobě dobíjecí karty. Popř. je možné kredit zakoupit on-line u některých partnerů (walmart.com, bestbuy.com apod.). Rozhodně doporučujeme si koupit SIM kartu již s kreditem, vyhnete se tak komplikacím při dobíjení karty.

Bude mi karta fungovat i v ČR?

Pouze SIM karta operátora Lycamobile má u některých tarifů i roaming a tudíž je možné ji aktivovat a dobít již v ČR. Ostatní SIM karty je nutné aktivovat až na území USA. Pozor v rámci roamingu neplatí neomezené volání. U každého tarifu je ještě velmi malý bonusový kredit na volání mimo USA.

Pří aktivaci je po mě vyžadován ZIP Code. Co mám do této kolonky zadat?

(Týká se pouze SIM karet bez kreditu) Na základě toho polička vám operátor přidělí číslo resp. jeho předvolbu. V podstatě je jedno co tam zadáte, jen to musí být platná ZIP Code.  Zde si můžete najít ZIP Code města kde se budete nejvíce pohybovat. 

Proč neposkytujete telefonickou podporu?

Jsme pouze přeprodejci SIM karet jednotlivých operátorů. Tak jako když si v Tescu u kasy koupíte SIM kartu operátora O2. Veškeré dotazy je proto potřeba řešit přímo s operátory.

Jak funguje volání do ČR u operátora Lycamobile?

Operátor Lycamobile u některých svých tarifů nabízí neomezené volání do ČR a dalších 50 zemí. Toto neomezené volání dle našich informací platí pouze pro prvních 10 čísel na které voláte. Na tyto čísla pak můžete po celou dobu neomezeně volat. Nezáleží na tom, zda to jsou mobilní čísla nebo pevné linky.